Stoły z metalem. Poznaj 5 modeli z klasą

Dzisiaj inspiracje dla tych, którzy szukają ciekawego i stylowego stołu. Stoły na metalowych nogach to synonim stabilności, ale formą potrafią zaskakiwać.

Drewno jest materiałem najbardziej tradycyjnym, znanym od wieków. Metal to symbol nowoczesności, epoki drapaczy chmur. Co może wyniknąć z połączenia tych materiałów? Okazuje się, że doskonale do siebie pasują.  

Co mają w sobie te nogi?

Stoły z metalowymi nogami, i oczywiście drewnianym blatem, cieszą się ostatnio ogromnym zainteresowaniem. Rzeczywiście, świetnie odnajdują się we współczesnych wnętrzach. Metalowe nogi dają ciekawy efekty optyczny: tworzą czyste linie, charakterystyczne dla nowoczesnej elegancji. 

Przedstawiamy pięć interesujących modeli stołów z metalowymi nogami. Każdy z nich jest inny, a łączy je znakomite wzornictwo. 

Stół Linea. Oryginalny układ nóg, wpisanych dodatkowo w powierzchnię stołu, na pewno przyciągnie uwagę. Blat stołu jest wykonany z okleiny dębowej.

 

Stół Winsor. Tu nogi utrzymane są w klasycznym kształcie. Natomiast ciekawym wyróżnikiem tego modelu jest okleina dębowa w układzie „jodełki”, wykonana z selekcjonowanej okleiny dębowej.

 

Stoły Nature. Prosta, elegancka forma. Nogi dostępne są w wersji chromowanej, jak na zdjęciu, lub metalowej (prostokątnej w kolorze czarnym lub w kształcie płozy w kolorze brązowym). Stół wykonany z litego drewna.

 

Stół z kolekcji Loft. Blat to lite drewno, dziki dąb. Czarne metalowe nogi w układzie skośnym nadają temu modelowi dynamiki.

 

Stół z kolekcji Moreno. To inny przykład wykorzystania układu „na skos” (nogi w kolorze brązowym). Blat został wykonany z naturalnej okleiny z kłód starego dębu z elementami litego drewna.

 

Przedstawiliśmy typowe (pod względem funkcji) stoły do jadalni lub do salonu. Przewińmy te zdjęcia jeszcze raz: zobaczymy, jak duże znaczenie dla efektu optycznego ma układ i kolor nóg.    Równocześnie każdy z tych stołów ma elegancką linię i, mimo nowoczesnego designu, klasyczne proporcje. Wybór zależy od naszego pomysłu na aranżację. 

 

Udostępnij

Czytaj również

Witryny podświetlane. Żeby rozświetlić jesienne i zimowe wieczory
Loft w każdym mieszkaniu
Stoły okrągłe: zobacz 4 modele z rozkładanym blatem