Szukasz mebli z litego drewna? Przyglądaj się detalom

Modele, które wpadły Ci w oko, najlepiej obejrzeć osobiście. Wybierz meble przekonujące jakością wykonania.

Kiedy chcemy odpocząć, zrelaksować się lub po prostu się oderwać, często ciągnie nas do natury. Meble z litego drewna są wyborem dla każdego, kto ceni naturalne materiały. W takich wnętrzach czujemy się po prostu dobrze i nie chodzi tylko o szlachetny urok drewna i jego przyjazne barwy czy dotyk.

Warto zdać sobie sprawę, że meble z litego drewna oddychają, wchłaniając nadmiar wilgoci z powietrza albo przeciwnie, nawilżając je. W ten sposób stale, zupełnie bez naszego udziału, regulują wilgotność we wnętrzach, co ma ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia.

Jak rozpoznać wysoką jakość?
Bardzo liczy się też estetyka takich mebli. Uwagę przyciągają zwłaszcza doskonale widoczne wzory usłojenia, za każdym razem niepowtarzalne. Dwa stoły wykonane z litego drewna, z pozoru takie same, tak naprawdę, gdy przyjrzeć się z bliska blatom, będą zupełnie inne.

Stół Aston w całości wykonany z litego drewna. Ciekawym rozwiązaniem są dębowe sztorcowe wstawki.
Uwagę zwracają również precyzyjnie wykonane owale, podkreślające sylwetkę stołu.

 

Warto podkreślić, że meble z litego drewna, choć bardzo tradycyjne, nie muszą też mieć koniecznie rustykalnego charakteru. Ten materiał pasuje właściwie do każdego stylu i odnajduje się w różnorodnych aranżacjach.

Ważne jest, by meble, które wybieramy, były jak najwyższej jakości. Co to dokładnie znaczy? Przede wszystkim, powinny być wykonane z wysokiej klasy drewna oraz w taki sposób, by wydobyć z niego wszystkie atuty, z rzemieślniczą dokładnością i starannością. Jak znaleźć takie właśnie meble?

Kolekcja Sangero to nowatorskie połączenie litego dębowego drewna z ceramicznym dekorem.

Lista kontrolna. W 5 punktach sprawdź jakość wykończenia mebli
1. Czy ranty oraz inne detale dopracowane są z zegarmistrzowską precyzją? To bardzo dobre kryterium dokładności i staranności wykończenia.
2. Czy powierzchnia jest gładka, pozbawiona odbarwień czy ubytków?
3. Czy poszczególne elementy mebli dopasowane są bez zarzutu?
4. Czy szafki i szuflady otwierają się i zamykają w sposób płynny? W meblach takich jak szafy czy komody sprawdź geometrię drzwiczek, czół szuflad oraz ścian.
5. Czy meble są w pełni stabilne?

Oczywiście, tego wszystkiego nie sposób sprawdzić oglądając tylko zdjęcia w internecie czy w katalogach. O jakości upatrzonego modelu najlepiej przekonać się osobiście. Wtedy będzie okazja, by spokojnie, dokładnie przyjrzeć się szczegółom, dotknąć powierzchnię mebli, sprawdzić funkcjonalność poszczególnych rozwiązań, ocenić rzeczywiste proporcje danego modelu, porozmawiać z ekspertem na miejscu i, w razie potrzeby, znaleźć fachową poradę.

Nasze salony firmowe zapraszają w Radomsku (Strzałkowie), w Jeleniej Górze oraz Katowicach. W całym kraju znajdziecie też nasze sklepy partnerskie, to m.in. Witex Kraków, Gotti Szczecin, UFO Mińsk Mazowiecki, Meblolux Działdowo, Sas Biała Podlaska, Mosciccy Warszawa, Pyka Nowy Sącz czy Elżbieta Olsztyn.

Pełną listę naszych sklepów partnerskich znajdziecie tutaj.

Udostępnij

Czytaj również

Witryny podświetlane. Żeby rozświetlić jesienne i zimowe wieczory
Stoły z metalem. Poznaj 5 modeli z klasą
Loft w każdym mieszkaniu