Poznaj nowoczesne stoły z drewna

Pomysłowe wzornictwo i szlachetny materiał to bardzo udany mariaż. Zobacz, jak wyglądają nowoczesne stoły do jadalni.

Czy okrągły stół to dobry pomysł do jadalni? Można o tym dyskutować, ale okazuje się, że wybór wcale nie musi ograniczać się albo do blatu okrągłego, albo prostokątnego. Można znaleźć złoty środek, a kluczem do sukcesu jest odpowiedni system rozkładania.

Na co dzień możemy mieć więc przyjemny okrągły stół, przy którym można zarówno zjeść obiad, jak i zrelaksować się przy kawie. Natomiast po rozłożeniu uzyskujemy bardzo praktyczny kształt: długie boki i zaokrąglone końce. Taki stół jest niezwykle funkcjonalny i sprawdzi się przy różnych okazjach.

Nowość z kolekcji Moreno. Całkowita długość po rozłożeniu wynosi 220 cm, a więc komfortowo zasiądzie przy nim nawet 10 osób.

 

Nogi nie są tu tylko filarami dla blatu, lecz zostały z nim zintegrowane, co przyniosło bardzo interesujący wizualnie efekt. Wyszedł z tego zadziorny, odważny design, a jednocześnie stół przekonuje bardzo spójną formą. Poza tym, czarne nogi tworzą ciekawy, zwracający uwagę kontrast z blatem. Co ciekawe, nogi na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie metalowych, jednak jest to lite drewno, tyle że pomalowane na czarno.

Zgrabna przygoda

Nowoczesny stół może mieć całkiem klasyczny blat, najwięcej dzieje się pod spodem. Ciekawym rozwiązaniem jest tzw. noga pająk, nadająca konstrukcji dynamikę i lekkość, choć nie są to przecież stoły małe. Dynamika tej konstrukcji nasuwa różne skojarzenia, np. z czterema bumerangami. Na pewno jest to ciekawa przygoda dla wyobraźni.

To również stół (i nowość) z kolekcji Moreno. Jest dostępny w trzech wariantach: 160-180-200 cm. Wkładka sprawia, że stół „wydłuża” się o 80 cm.

 

Stół w formie

Kąty proste również mogą posłużyć do stworzenia niebanalnej formy. Okazuje się, że układ nóg można wzbogacić w niekonwencjonalny sposób, np. przez dodanie prostopadłych podpór. Powstaje w ten sposób pełniejsza bryła, podobna do architektonicznej. Może to być ciekawy pomysł we wnętrzach nowoczesnych, a już na pewno industrialnych, koniecznie na jasnych podłogach. Takie rozwiązanie nadaje stołowi wrażenie solidności, ale też wprowadza świeżość – to mogłaby być sztandarowa ilustracja dla hasła „klasyka inaczej”, z pewnością zwróci uwagę każdego, kto zobaczy go po raz pierwszy. Tym bardziej, że zastosowano tu intrygującą grę metalu z drewnem na powierzchni blatu. 

Nowość, stół z kolekcji Winsor: jest dostępny w wariantach 140 lub 160 cm, a wkładka wydłuży go o 50 cm. Nogi wykonane są z metalu, a blaty z naturalnej okleiny dębowej.

 

Udostępnij

Czytaj również

Witryny podświetlane. Żeby rozświetlić jesienne i zimowe wieczory
Stoły z metalem. Poznaj 5 modeli z klasą
Loft w każdym mieszkaniu