Poznaj meblowe trendy 2019

Najnowsze trendy łączą naturę, ponadczasowe formy i indywidualizm. W tym roku na znaczeniu jeszcze bardziej zyska drewno, które od dawna jest materiałem bardzo cenionym. Okazuje się, że ten bardzo tradycyjny materiał znakomicie odnajduje się we współczesnym świecie.

Im szybsze tempo życia, tym bardziej zależy nam na równowadze i tym większą wagę przykładamy do świadomych wyborów – od  odzieży, przez produkty spożywcze czy kosmetyki, po meble. Szukamy więc wyrobów rzemieślniczych, wytwarzanych tradycyjnymi metodami, z organicznych surowców. Pewnie każdy z nas znajdzie mnóstwo przykładów pokazujących, że coraz bardziej doceniamy to, co naturalne. 
Jeśli chodzi o meble, to materiałem najbardziej naturalnym, a przy tym wzbudzającym największą sympatię – tak z wyglądu, jak i w dotyku – jest drewno. Są tacy, którzy uważają, że wręcz uosabia wartość i piękno natury. Drewno z pewnością jest materiałem ponadczasowym, a  w 2019 roku jeszcze większego znaczenia nabiorą drewniane meble wyróżniające się wysoką jakością wykonania, dbałością o detal, trwałością oraz, co na pozór może zaskakiwać, dobrze dopasowane do współczesnego stylu życia.

Znajdź złoty środek

Powrót do natury chcemy łączyć z nowoczesnością – to kolejny ważny trend, który będzie coraz wyraźniejszy pewnie nie tylko w tym roku. Kto chciałby zobaczyć, jak tradycyjny materiał można skomponować z nowoczesnymi liniami i rozwiązaniami, może przyjrzeć się meblom z kolekcji Moreno. Drewno ukazuje tu w pełni swoje wewnętrzne piękno, a precyzyjny frezy eksponują je w niezwykle eleganckim wydaniu. Nowoczesność kolekcji podkreślają też detale i elementy – jak ramki witryn, uchwyty czy nogi stołów – wykonane z innych materiałów.

Kolekcja Moreno – przykład aranżacji. Podstawa ławy jest metalowa, a półki szklane. Punktowe oświetlenie witryn dodatkowo ociepla wnętrze, nadając mu dyskretną głębię, i stwarza miejsce na naszą kreatywność.  

Dla wielu osób znaczenie ma również fakt, że proste formy wprowadzają we wnętrzach optyczny ład i wprowadzają do naszego otoczenia miłą harmonię. Tego rodzaju meble łatwo też dopasować do własnych potrzeb – równie dobrze sprawdzają się zarówno w przestronnych wnętrzach, jak i w kompaktowych mieszkaniach.

Kolekcja Moreno. Formę stołu, bardziej tradycyjną lub wprowadzającą dynamikę, oraz typ krzeseł można łatwo dopasować do własnego pomysłu na aranżację.

Aranżacja z wykorzystaniem kolekcji Chantal. Fronty mebli są wykonane z litego drewna dębowego. Indywidualnie dobrane dekoracje świetnie komponują się z prostymi, ponadczasowymi liniami, a szlachetność materiału nadaje wnętrzom szyk i elegancję.

Opowiedz o sobie

Wszystko wskazuje na to, że skandynawski minimalizm nie jest już miarą wszechrzeczy. Widać to choćby po barwach, jakie pojawiają się we wnętrzach. To m.in. soczysta, głęboka zieleń, brązy, delikatne pastele, niebieskie akcenty. Odcienie szarości i biel nadal pozostają na scenie, ale 2019 rok będzie znacznie bardziej otwarty na kolory, co nie znaczy, że w modzie będą wyraziste kontrasty. Barwy będą się pojawiać raczej w przemyślanych, spójnych i stonowanych aranżacjach.
Trendem, który przebojem wdarł się do świata mebli i urządzania wnętrz jest różnorodność. W tym roku zwolenników znajdą wnętrza w stylu nowojorskim, w stylu boho i wielu innych. Jednak swoich wielbicieli nadal będzie miał styl vintage i drewno postarzane. Nade wszystko liczyć się będą jednak urozmaicone, indywidualne aranżacje – każdy z nas ma przecież nieco inne oczekiwania i wrażliwość. Dlatego w coraz większym stopniu zależy nam na wnętrzach z autorską pieczęcią, czyli na takiej aranżacji, która mówi o naszej osobowości, pasjach i zainteresowaniach czy podróżach, jest nasza i niepowtarzalna. Od mebli oczekujemy, że stworzą przestrzeń dla naszej kreatywności. Dlatego jakość i trwałość materiałów, precyzja wykonania i dopracowane formy odgrywają dziś pierwszoplanową rolę, i to niezależnie od stylu.

Udostępnij

Czytaj również

Witryny podświetlane. Żeby rozświetlić jesienne i zimowe wieczory
Stoły z metalem. Poznaj 5 modeli z klasą
Loft w każdym mieszkaniu