Poznaj cztery cechy ponadczasowych mebli

Dobry styl jest właściwie niezależny od tego, jaka akurat panuje moda. W przypadku mebli ponadczasowych liczą się też materiał i jakość wykonania.

W świecie urządzania wnętrz nowe trendy pojawiają się już właściwie co roku. Wpływają też na to, na jakich meblach zatrzymuje się nasze oko na dłużej. Z drugiej strony, meble to nie konfekcja, kupujemy je na dłużej niż na jeden sezon, zwykle zależy nam na tym, żeby służyły i cieszyły nas przez wiele lat. Przyjrzymy się więc, co wyróżnia ponadczasowe meble i po czym można je rozpoznać?

Drewno

Nawet jeśli pojawiają się różnego rodzaju nowe lub innowacyjne materiały, drewno niezmiennie cieszy się dużą popularnością. Dlaczego tak się dzieje? Otóż drewniane meble stwarzają we wnętrzach przyjazną, lubianą przez nas atmosferę, której nic nie jest w stanie zastąpić ani naśladować, jest w nich coś autentycznego. Na dodatek jest to materiał niezwykle trwały, służący nieraz przez pokolenia.

Eleganckie formy

Proste, czyste linie doskonale komponują się z różnymi aranżacjami. Dlatego wcale nie jest to wybór tylko dla miłośników stylu skandynawskiego lub minimalistów. Takie meble tworzą świetną scenerię dla indywidualnych pomysłów na to, jak urządzić wnętrza, współgrają z różnego rodzaju dodatkami czy dekoracjami. Słowem, łatwo dopasować je do swojego stylu życia, zachowując jednocześnie elegancki, optyczny porządek całości.  

Minimalistyczne, eleganckie wzornictwo kolekcji Selens. Uwagę zwraca też materiał: meble są wykonane z forniru dziki dąb z elementami drewna litego.

 

Funkcjonalność

Design jest bardzo ważny, ale w przypadku dobrych mebli to przecież nie wszystko. Wygoda użytkowania na co dzień sprawia, że dobrze się z nimi czujemy i, jeśli można się tak wyrazić, łatwo się z nimi współpracuje. A jeśli są naprawdę praktyczne, to po prostu nie chcemy się z nimi rozstać. Tym bardziej, że funkcjonalność oznacza też, że dobrze wykorzystują przestrzeń: w razie przemeblowania wygodnie stworzymy z nich nową, ciekawą konfigurację.

Wysoka jakość wykonania

Precyzyjne frezy, dopracowane detale oraz dbałość o najdrobniejsze szczegóły, jak uchwyty, okucia meblowe czy sposób podświetlenia witryn, to również bardzo ważna cecha mebli, które mają ponadczasowy charakter. I może „charakter” to jest właśnie słowo klucz: takie meble podobają się i znakomicie sprawdzają przez długi czas.

Kolekcja Moreno: dopracowane podświetlenie witryn, dobrane uchwyty, wysoka jakość wykonania frezów brzegów korpusu, naturalny czar drewna.

 

Udostępnij

Czytaj również

Witryny podświetlane. Żeby rozświetlić jesienne i zimowe wieczory
Stoły z metalem. Poznaj 5 modeli z klasą
Loft w każdym mieszkaniu