Komody wracają na pierwszy plan

Zajmują mało miejsca, ale oferują mnóstwo przestrzeni. Komody należą do najbardziej wszechstronnych mebli. Na pewno są czymś więcej niż tylko dodatkiem do aranżacji.

Kto z nas nie potrzebuje dużo miejsca do przechowywania? Mamy biżuterię, porcelanę, tkaniny, książki, pamiątki i 1000 innych rzeczy, które powinny przecież zostać jakoś uporządkowane. I wszystko to mieszczą w sobie komody, choć nieraz wydaje się to być małym cudem. Sekret ich wyjątkowej funkcjonalności kryje się w tym, że łączą w sobie przemyślany układ mniejszych lub większych szafek oraz szuflad. To znacznie ułatwia porządkowanie przedmiotów różnego rodzaju.

Piękna i praktyczna komoda to prawdziwy skarb. Na zdjęciu mebel w klasycznej formie, a przy tym wyróżniający się dopracowanym wzornictwem. Komoda z kolekcji Romantica.

 

Komoda to mebel uniwersalny – przydaje się w różnych pomieszczeniach, a już na pewno w pokoju dziennym oraz w sypialni (ale też np. w przedpokoju). Oczywiście warto dobrze przemyśleć, jakiej komody potrzebujemy w danym miejscu. Jest to sprawa o tyle istotna, że form, w jakich mogą występować te meble, jest bez liku. Znajdziemy komody wysokie lub niskie, szerokie lub wąskie, z witrynami lub bez itd. I jest to jeszcze jeden dowód ich funkcjonalności. Łatwo dopasować model komody do swoich potrzeb oraz do możliwości przestrzeni, jaką dysponujemy.

Komoda z podświetlanymi witrynami z kolekcji Chantal. Doskonale sprawdzi się w pokoju dziennym.

 

Komody mają jeszcze jedną zaletę: powierzchnia ich blatu może zwykle z powodzeniem pełnić funkcję dekoracyjną. Może jest to tylko ich dodatkowa funkcja, ale za to dekoracja na komodzie jest bardzo eksponowana. 

Komoda do pokoju dziennego, z kolekcji Moreno. Przestrzeń organizuje tu duży stół, ale wyraźnie widać, że komoda również jest aktorem pierwszego planu. To ustawione na jej blacie lub wyeksponowane w witrynach dekoracje nadają wnętrzu charakteru.

 

Komody to meble z kilkusetletnią tradycją, ale to nie znaczy, że trzeba trzymać się tylko dobrze znanych rozwiązań. Ciekawe jest to, jak w ich formę można wpisać również nowoczesne pomysły. Jedno jest pewne: komody mają przed sobą wspaniałą przyszłość. 

Komoda z kolekcji Selene.Minimalistyczny design frontu w połączeniu ze szklanym i przede wszystkim ciepło podświetlonym blatem na pewno przyciąga uwagę. A przy tym komoda nic nie traci ze swojej funkcjonalności.

 

Udostępnij

Czytaj również

Na co zwrócić uwagę wybierając łóżko do sypialni. 4 kluczowe pytania
Jak przytulnie urządzić pokój dzienny
Stoły do salonu: 9 pytań, które pomogą wybrać model dla Ciebie [poradnik]