Jakie meble do przedpokoju

Być może nie spędzamy tutaj dużo czasu, traktujemy jak pomieszczenie przechodnie, ale lekceważyć przedpokoju nie wolno.

Tu musi być funkcjonalnie jak w statku kosmicznym. Wszystko powinno być pod ręką i łatwo dostępne. Dodatkowo, potrzebne jest miejsce na bardzo wiele rzeczy – odzież, buty, różnego rodzaju akcesoria. Zaraz: a gdzie podziały się kluczyki do samochodu? Gdzie jest parasolka? Kto widział moją czapkę? Dobrze urządzony przedpokój pozwala rozwiązywać tego typu codzienne problemy (i oszczędzać sporo czasu, a pewnie i nerwów).
 

Wieszak to jeden z tych aktorów drugiego planu, których często nie dostrzegamy, a przecież jest to element niezbędny w każdym domu. Elegancki design (tu wieszak z kolekcji Provance) sprawi, że wreszcie będzie przyciągał uwagę i na pewno wzbogaci wygląd przedpokoju. Każdy doceni również funkcjonalne rozwiązania (wygodne i stałe miejsce dla torebki bardzo ułatwia życie).

 
 

Przedpokój często pełni rolę garderoby z odzieżą wierzchnią, butami i akcesoriami. Praktyczna i stylowa szafa znakomicie się w tej roli odnajdzie. Jeśli tylko jest na to miejsce, warto wzbogacić arsenał np. o szafkę na buty lub niewielką komodę.
 

Szafa z kolekcji Provance, tu w wariancie z trzema skrzydłami. Duże lustro pozwala zobaczyć całą sylwetkę. Liczbę i rodzaj skrzydeł drzwiowych można dopasować do swoich potrzeb.

 

Zaprzyjaźnij się z przedpokojem

Jednak nie tylko funkcjonalność tu się liczy. Przedpokój jest przecież pierwszym pomieszczeniem, które widzimy wchodząc do domu, a nasi goście właśnie tu kształtują swoje pierwsze wrażenia. Niektórzy uważają nawet, że przedpokój jest swego rodzaju wizytówką domu. Niezależnie od tego, czy jesteśmy tego zdania, czy też nie, zgodzimy się pewnie wszyscy, że powinien działać przyjaźnie i zapraszająco.  

Nie jest o to bardzo łatwo, ponieważ przedpokoje w naszych domach są często stosunkowo wąskie, małe pod względem powierzchni i, w przeciwieństwie do statku kosmicznego, nieraz pozbawione okien, za to z dwoma albo trzema drzwiami. Na pierwszy rzut oka na aranżację pozostaje tu niewiele szans. Jest jednak kilka sprawdzonych sposobów, żeby przedpokój stał się miejscem sympatycznym.

 

3 sposoby na przyjazny przedpokój

  1. Na ścianach stosuj jasne, pastelowe kolory – dzięki temu przedpokój stanie się optycznie większy i przede wszystkim przyjaźniejszy. To bardzo klasyczne, wypróbowane rozwiązanie. Jeśli przedpokój jest długi lub ma większą powierzchnię, to część ściany można pomalować na ciemniejszy kolor. 
  2. Efekt „domowości” daje też ciepłe, żółte światło. Pamiętajmy, że w przedpokoju powinno być jasno. Niewielkie pomieszczenie, bez okien i słabo oświetlone nie działa  zachęcająco.  
  3. Przedpokój potrzebuje odrobiny serca – dekoracje są tu jak najbardziej na miejscu. Ważne, żeby nie przeszkadzały w poruszaniu się, ubieraniu itp. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są obrazki, np. z przyrodą, z podróży lub z ciekawą architekturą, umieszczone w wolnych miejscach na ścianach. 

 

W przedpokoju bardzo przydaje się lustro (tu z kolekcji Atelie). Kto z nas, tuż przed wyjściem z domu, nie lubi raz jeszcze rzucić okiem na swój wygląd?

 

Warto umeblować przedpokój (łącznie z dodatkami takimi jak wieszak lub lustro) w tym samym stylu, w jakim urządzone są pozostałe pomieszczenia, a zwłaszcza pokój dzienny. W ten sposób uzyskamy efekt ciągłości aranżacji, a sam przedpokój nie będzie postrzegany tylko jako pomieszczenie przechodnie.

Udostępnij

Czytaj również

Na co zwrócić uwagę wybierając łóżko do sypialni. 4 kluczowe pytania
Jak przytulnie urządzić pokój dzienny
Stoły do salonu: 9 pytań, które pomogą wybrać model dla Ciebie [poradnik]