Jaki stół do loftu

Stół z metalowymi nogami i drewnianym blatem to rozwiązanie najlepsze. Nadal pozostaje jednak pytanie, jaki model stołu wybrać: w klasycznej formie, a może z nowocześniejszym wyglądem? Przekonaj się, jak prezentują się takie oryginalne stoły.

Urządzanie loftu może być ogromną przyjemnością, ponieważ tego rodzaju wnętrza dają niemal nieskończone możliwości. Są zwykle wysokie, często z dużymi oknami i oferują otwarte przestrzenie. Z drugiej strony, jest to też intrygujące wyzwanie. W takim wnętrzu trzeba przecież wydzielić pewne strefy mieszkalne, które będą płynnie ze sobą współgrały.

Stół odgrywa w tym bardzo ważną rolę, ponieważ tworzy centrum części jadalnej. Tu często skupia się życie i dlatego stół w znacznej mierze tworzy klimat całego wnętrza. Ten efekt widać nie tylko w bardzo przestronnej przestrzeni, charakterystycznej dla klasycznych loftów, ale też w większym salonie z aneksem kuchennym, jaki często znajdziemy w nowoczesnych apartamentach, w tym również w tzw. soft-loftach.
 

Stół z kolekcji Matin. To bardzo klasyczna forma, z nogami w kształcie prostokątów, a różnicę robiąjakość wykonania i zastosowane materiały. Blat tworzy naturalna okleina z kłód starego dębu, z elementami litego drewna. Nogi są metalowe, akurat w tym wariancie w kolorze chromu, jednak do wyboru jest też kolor
czarny.

 
 

Jaki stół pasuje do industrialnych wnętrz?

W loftach lub soft-loftach doskonale odnajdują się stoły z drewnianym blatem i metalowymi nogami. Dzieje się tak dlatego, że metalowe nogi mają nieco industrialny charakter i przez to świetnie korespondują z materiałami dominującymi we wnętrzach loftowych.

Natomiast drewno doskonale komponuje się z surowymi ścianami, np. czystą cegłą, betonem czy stalowymi podporami. Co ważne, wprowadza również do takiego wnętrza ciepłą, przyjazną atmosferę, w pewnym sensie oswaja je. A w urządzaniu wnętrz chodzi ostatecznie o to, by czuć się w nich po prostu dobrze.

Jaki stół z metalowymi nogami wybrać? 

Może to być oczywiście prosta, klasyczna konstrukcja, która zawsze się sprawdza i jest bardzo często wybierana nie tylko przez minimalistów. Jednak okazuje się, że nowoczesne stoły mogą zaskakiwać. Ich wzornictwo, nawet jeśli opiera się na tradycyjnych formach i rozwiązaniach, potrafi wprowadzać nutę dynamiki, zadziorności czy oryginalności.

Przedstawiamy trzy propozycje stołów z metalowymi nogami w nieklasycznych formach.
 

Stół Winsor. Uwagę przyciąga ciekawy blat: tworzy go ręcznie selekcjonowana okleina dębowa, która została ułożona w charakterystyczną „jodełkę”. Czarne metalowe nogi dodają całości elegancji.

 

Stół Linea. Nietypowy układ metalowych nóg, pomysłowo wpisanych w powierzchnię blatu (dębowy fornir), zdecydowanie ożywia klasyczną formę. To przykład bardzo udanego designu: konstrukcja jest nowatorska, a równocześnie spójna i zrównoważona.

 

Stół Moreno. Metalowe nogi, ustawione pod skosem, nadają temu modelowi lekkości i dynamiki.

To, jaki stół wybierzemy, zależy od pomysłu na urządzenie całej przestrzeni. Do bardziej stonowanych aranżacji najlepiej będą pasowały – prawem kontrastu – właśnie nietypowe, ale koniecznie spójne, harmonijne i eleganckie formy. A klasyczne kształty doskonale wpiszą się w nieco bardziej oryginalne sposoby aranżacji.

Udostępnij

Czytaj również

Na co zwrócić uwagę wybierając łóżko do sypialni. 4 kluczowe pytania
Jak przytulnie urządzić pokój dzienny
Stoły do salonu: 9 pytań, które pomogą wybrać model dla Ciebie [poradnik]