Jaką komodę wybrać?

Gabaryty ma stosunkowo niewielkie, ale bardzo ważne zadania. Komoda to mebel niezwykły. Powinien być praktyczny, stylowy i bardzo trwały. Wielkość komody oraz konfigurację szuflad i półek łatwo dostosować do swoich potrzeb.

Komoda to bardzo uniwersalny mebel – stawiamy ją w salonie, sypialni, jadalni, w pokoju dziecięcym, w większej kuchni, w przedpokoju czy w łazience. Właściwie to przydaje się w każdym pomieszczeniu, jeśli tylko jest tam miejsce.

Duża, bardzo funkcjonalna komoda z kolekcji Selene, w nowoczesnym stylu i z dopracowanymi detalami.

Na co dzień komoda jest też jednym z najczęściej używanych mebli. W komodach mieścimy najczęściej naczynia, porcelanę, ubrania, czapki i rękawiczki, różnego rodzaju tekstylia i akcesoria, pamiątki i cały przekrój przydatnych przedmiotów codziennego użytku. Dlatego powinna być solidna i wytrzymała. 

Wszystko to sprawia, że komoda z prawdziwego zdarzenia powinna być również funkcjonalna i bardzo praktyczna. O tym decyduje m.in. wysokość i szerokość mebla, a także liczba i układ szuflad, uchylnych frontów albo otwartych półek. Wszystko zależy od osobistych preferencji i potrzeb.

Kolekcja Moreno. Podświetlane witryny to rozwiązanie sprawiające, że komoda zyskuje dodatkową funkcję dekoracyjną, dyskretnie eksponując zgromadzone w środku przedmioty.

 

Niskie komody najlepiej sprawdzają się we wnętrzach o większej powierzchni, np. w salonie. Na takim meblu znajdzie się też doskonałe miejsce dla przedmiotów dekoracyjnych. Wyższe komody najlepiej pasują tam, gdzie miejsca jest mniej, czyli z reguły np. w przedpokoju, w kącie sypialni czy w kuchni.

Wąska i stylowa komoda to świetny sposób na to, by w praktyczny sposób wykorzystać niewielką ilość przestrzeni. Tu przykład z kolekcji Romantica.

 

Jeśli aranżujemy dom czy mieszkanie od podstaw lub na nowo, to warto wybierać komody w ramach jednej kolekcji – wtedy uzyskamy spójny wygląd wszystkich wnętrz. Różne konfiguracje szuflad i półek sprawiają, że łatwo też dostosujemy wymiary komód do przestrzeni dostępnej w różnych pomieszczeniach oraz do naszych indywidualnych potrzeb.

Udostępnij

Czytaj również

Na co zwrócić uwagę wybierając łóżko do sypialni. 4 kluczowe pytania
Jak przytulnie urządzić pokój dzienny
Stoły do salonu: 9 pytań, które pomogą wybrać model dla Ciebie [poradnik]