Idzie jesień. Stwórz przytulne wnętrza

Sezonowe dekoracje są coraz popularniejsze. Jak ozdobić wnętrze jesienią? Najlepiej zrobić to samodzielnie. Przyda się też klimatyczne oświetlenie.

Przyroda robi się kolorowa, co cieszy oko, ale równocześnie dni stają się coraz krótsze i coraz ciemniejsze. Chyba właśnie o tej porze roku, gdy późna jesień i zima są już bliskie, najlepiej zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne są przytulne i piękne wnętrza. Dom, w którym czujemy się dobrze i w którym możemy odpocząć.

Jesienne dekoracje

Coraz więcej osób robi sezonowe dekoracje. To stosunkowo łatwy sposób na to, by od czasu do czasu urozmaicać i odświeżać wnętrza. Poza tym, takie dekoracje dają poczucie harmonii, ponieważ współgrają z rytmem przyrody. Najlepiej i najprzyjemniej wykonać je samodzielnie, korzystając z „owoców” jesieni, jak kasztany, jarzębiny, wrzosy, kolorowe liście, jabłka, suszone owoce czy kwiaty. Możliwości są niemal nieograniczone. Takie dekoracje mają też tę zaletę, że są niepowtarzalne i możemy je zrobić całkowicie w zgodzie z naszymi indywidualnymi preferencjami.

Dobry efekt przyniesie również wzbogacenie dekoracji wnętrz o miękkie tkaniny w stylowych kolorach, w tym narzuty czy pledy. Wbrew pozorom, wcale nie muszą być to kolory jaskrawe, ani też pastelowe. Lepiej wybrać bardziej stonowaną kolorystykę. Dobrze sprawdzają się połączenia szarości z kolorami białym i czarnym, barwy niebieskoszare, różne odcienie zieleni, matowa czerwień oraz fiolet.

Światło dla klimatu

Na atmosferę w domu ogromny wpływ mają również źródła i rodzaj oświetlenia w poszczególnych wnętrzach. W kuchni przydaje się mocne światło, obejmujące całe pomieszczenie. Natomiast w salonie lub sypialni lepsze będą rozproszone źródła światła, zamiast jednego dużego żyrandola lub lampy na środku sufitu. Do oświetlenia elektrycznego warto też dodać latarenki lub świece. Ich dyskretne, „głębokie” światło potrafi wyczarować magiczny efekt.

Kolekcja Moreno: pewnie właśnie jesienią i zimą najbardziej doceniamy rozwiązania takie jak podświetlane witryny w szafach. Pozwalają stworzyć klimatyczne oświetlenie we wnętrzach.

 

Drewno daje ciepło

Przytulny nastrój tworzą także drewniane meble. Drewno to materiał naturalny i samo w sobie zapewnia przyjazną, mówiąc obrazowo, „ciepłą” atmosferę w domu. Kolory drewna są również przyjemne dla oka, i to niezależnie od tego, czy wolimy drewno jasne, czy ciemne. Takie meble cieszą zwłaszcza wtedy, gdy wykonane są w wysokiej klasy wzornictwie oraz z materiałów najlepszej jakości. 

Kolekcja Atelie: Winiarka to mebel o funkcji użytkowej, ale ma też dyskretny, wysmakowany urok, wprowadzając do wnętrza wyjątkowy klimat. Może być też doskonałym miejscem do umieszczania sezonowych dekoracji. Meble Kolekcji Atelie wykonane są z naturalnej okleiny dębowej z elementami drewna dębowego. Ich charakter podkreśla efekt postarzania drewna.

 

Udostępnij

Czytaj również

Witryny podświetlane. Żeby rozświetlić jesienne i zimowe wieczory
Stoły z metalem. Poznaj 5 modeli z klasą
Loft w każdym mieszkaniu