Dwa pomysły na ciekawe, nowoczesne meble

Szukasz nowoczesnych mebli? Przekonaj się, jakie możliwości otwiera połączenie drewna z innymi materiałami. Poznaj projekty znajdujące balans między oryginalnością a funkcjonalnością.

Czego oczekujemy od nowoczesnych mebli? Jeśli nowoczesność oznacza przełamanie pewnych form, które uznajemy za tradycyjne, to nowoczesne meble powinny zwracać uwagę świeżymi rozwiązaniami. Nie chodzi tu jednak o sztukę dla sztuki. Takie meble powinny być nieszablonowe w najlepszym znaczeniu tego słowa. Ciekawe możliwości i nieraz zupełnie nowe drogi otwiera np. połączenie materiałów. Co ciekawe, mogą być to materiały tradycyjne, jak drewno i ceramika. Jednym z najnowszych trendów, i wygląda na to, że bardzo trwałym, jest przecież powrót do naturalności.

Kolekcja Sangero. Doskonałym przykładem nieszablonowego designu może być połączenie litego, dębowego drewna z ceramicznym dekorem. Kluczowe jest, by tak zaprojektowane meble zostały wykonane z najwyższą starannością i dbałością o najdrobniejsze detale. Wysokiej klasy drewno, nowatorski design i najwyższa jakość wykonania to najlepszy znak rozpoznawczy elegancji.

 
 

Nowoczesność nie oznacza rezygnacji ani z tradycyjnych materiałów, ani z klasycznych proporcji mebli, ani też z dążenia do funkcjonalności na możliwie wysokim poziomie. Tym, co przełamuje schemat jest tu raczej autorski design.

Skosy zastosowane w podziałach brył mebli nadają im interesującej dynamiki. Kolekcja Sangero znakomicie odnajdzie się np. we wnętrzach loftowych, lecz świetnie będzie współgrać również z innymi aranżacjami o charakterze nowoczesnym.

 
 

A może połączenie drewna i metalu? Zapyta ktoś, co w tym nieszablonowego, jest to przecież bardzo często spotykane rozwiązanie. Liczy się jednak pomysł projektanta. Oczywiście, istotne jest to, by zachować balans pomiędzy dążeniem do oryginalności a użytecznością. W końcu meble muszą na co dzień spełniać określone funkcje. Przyjrzyj się rozwiązaniu, które zachowuje równowagę pomiędzy tymi celami.

Stół Linea. Takie rozwiązanie konstrukcyjne wprowadza we współczesnych wnętrzach element zadziorności. Blat jest wykonany z okleinowanego drewna dębowego. Taki stół może być ciekawym pomysłem dla osób szukających nietuzinkowych form. Aranżacja z odważną kolorystyką i dynamicznymi wzorami daje interesujący efekt.

 
 

Podsumowując: nowoczesność to w świecie mebli nowatorski design, ale celujący w ponadczasową elegancję i nadal, bez kompromisów, stawiający na pierwszym planie funkcjonalność. Jeśli w tego typu projektach szukać cech wspólnych, to wskazać można m.in. klarowne linie, raczej minimalistyczne rozwiązania i swego rodzaju energię typową dla świeżych pomysłów. Ale na pytanie, czego oczekujemy od nowoczesnych mebli, można też odpowiedzieć tak: po prostu dobrego designu. To znaczy praktycznego i stawiającego na harmonijne formy, ale też idącego z duchem czasu.

Udostępnij

Czytaj również

Witryny podświetlane. Żeby rozświetlić jesienne i zimowe wieczory
Stoły z metalem. Poznaj 5 modeli z klasą
Loft w każdym mieszkaniu