5 dobrych powodów, by wybrać meble z drewna

Więcej drewna w domu to jeden z tegorocznych trendów, ale ludzie od zawsze urządzają wnętrza wykorzystując ten materiał. Jest naturalny, wszechstronny, na dodatek ma ponadczasowy charakter. Wszystkie te pozytywne właściwości sprawiają, że w jego towarzystwie czujemy się po prostu dobrze.

Co powoduje, że drewno cenimy niezależnie od zmieniających się trendów?

1. Ma w sobie przyciągający nas urok
Ani tworzywa sztuczne, ani kamień, ani metale nie dają w dotyku tak przyjemnych odczuć jak drewno. W przeciwieństwie do większości innych materiałów drewno postrzegamy jako „ciepłe”. Mówimy o nim, że jest naturalne, autentyczne, przytulne, kojarzy się nam z domem. Niezależnie od tego, jakich słów użyjemy, by opisać wrażenia, jakie daje kontakt z drewnem, jedno jest pewno: takie meble tworzą przyjazny klimat we wnętrzach.

2. Jest niezwykle wytrzymałe
Trwałość drewnianych mebli to ich ogromny atut. Jeśli są wykonane solidnie i z dobrej jakości materiału, to w świetnym stanie posłużą przez dziesiątki lat.

Kolekcja Moreno : Meble drewniane w nowoczesnej formie, piękne połączenie elementów drewna litego i oryginalnych oklein.

 

3. Pasuje do każdego sposobu aranżacji
Drewno doskonale odnajduje się zarówno w stylu retro albo Shabby-Chic, jak i w skandynawskim minimalizmie, ale też w aranżacjach industrialnych. Jest pod tym względem najbardziej wszechstronnym materiałem. A na dodatek znakomicie współgra z metalem, szkłem czy kamieniem.

Kolekcja Provance : specjalna technologia postarzania mebli daje unikatowy efekt. Meble niemal w całości są wykonane z drewna sosnowego.

 

4. Ma indywidualny charakter
Każdy drewniany mebel, dzięki widocznej na nim jak na dłoni „historii” drewna, z którego z został wykonany, jest unikatem. Do tego dochodzi jeszcze ogromna liczba barw i rodzajów tego szlachetnego materiału oraz fakt, że daje on ogromne możliwości kształtowania formy. Nic dziwnego, że najpiękniejsze meble, z kunsztownymi, precyzyjnie wykonanymi frezami, pomysłowymi detalami, harmonijnym kształtem, od setek lat powstają właśnie z drewna.

Kolekcja Nature : lite drewno ma swój niepowtarzalny charakter.

5. Jest zdrowe
Drewno ma zdolność do regulowania wilgotności powietrza we wnętrzach – pochłania jej nadmiar (np. latem) i oddaje wtedy, gdy powietrze robi się suche (zwłaszcza zimą). Poza tym, drewno uspokaja, w jego otoczeni łatwiej się relaksujemy, lepiej też się koncentrujemy. Co ważne, związek pomiędzy drewnem a naszym dobrym samopoczuciem został potwierdzony naukowo.

Z drewna można wykonać meble praktycznie każdego rodzaju: stoły i stoliki, szafy i komody, krzesła, łóżka, regały i półki. Dzięki temu od razu możemy wybrać spójną, elegancką aranżację, która najlepiej będzie współgrała z przestrzenią naszych wnętrz i preferowanym przez nas stylem.

Udostępnij

Czytaj również

Witryny podświetlane. Żeby rozświetlić jesienne i zimowe wieczory
Stoły z metalem. Poznaj 5 modeli z klasą
Loft w każdym mieszkaniu